Galerie, Kennis & kunstcentrum "De Blauwe Meije"
Contactpersoon : Rebecca de Boer
Telefoon: 0172 - 685438 of
Mobiel: 06-20825662
Meije 300 | 3474 MD Zegveld (Ut)
Harrie van Opstal (12 maart 1966, Wolvega) voelde zich van jongs af aan aangetrokken tot de kunst op het platte vlak. Als lichtende voorbeelden uit de kunstgeschiedenis fungeren Da Vinci, Vermeer en Voerman.
Na enkele jaren zelfstandig de basistechnieken van de schilderkunst te hebben geleerd, nam Van Opstal les bij de professionele kunstschilder Peter Boekholt in Kampen. In zijn werk koos hij aanvankelijk voor zuiver figuratieve landschappen.

Meer en meer legt Van Opstal zich toe op het vervreemdende aspect in het landschap. Dat gebeurt bijvoorbeeld door de weergave van een zware, dreigende wolkenformatie of door de keuze voor de avondschemering als sfeerbepalend moment. Maar ook in letterlijke zin voegt Van Opstal onwerkelijke elementen toe. Al creerende zoekt en tast hij in een wereld waar van alles had kunnen zijn (of misschien wel is).